Puskás Öcsi a Honvéd ifjú titánja. Körülötte az ötvenes évek érájának legszeszélyesebb hullámai csapkodnak, de ő ebből nem sokat érzékel. Számára csak a labda és a pálya létezik.
A hatalom, különösen Farkas Mihály honvédelmi miniszter felismeri, hogy a futball fontos propagandaeszköz lehet az országnak, ezért kivételes figyelemmel kíséri a már ekkor zseniális, de még fegyelmezetlen Puskás fejlődését, és asszisztál ahhoz, hogy létrejöhessen a világverőnek tartott Aranycsapat. Puskás karrierje során megismeri, hogyan kerülhet mennyből a pokolba, majd a szakadék legmélyéről ismét a sikert hozó magasságokba, nemcsak a hatalom, hanem saját csapattársai, szerelme és egyéni döntései által is. Története egybeforr Magyarország történetével, a fojtó szocialista légkörrel, amiből Puskás számára az 56-os események és annak következményei jelentik az újabb dilemmát, ezúttal egy idegen országban, ismeretlen körülmények között.
A második világháború után Magyarország romokban hever. De a futballstadionok zsúfolásig tele vannak. Puskás Öcsi a legnagyobb sztár. A meze szétrongyolódott, a cipője távolról sem hasonlít Cristiano Ronaldo Nike-jára, de a sérója neki is tökéletesen van belőve, és olyan bal lábas bombákat ereszt meg, amiktől kiszakad a háló. Puskás azonban nem csak a nép kedvence, Farkas Mihály, a rettegett honvédelmi miniszter is már-már gyermeki naivitással rajong érte.
A kommunista hatalom, és különösen Farkas felismeri, hogy a futball fontos propagandaeszköz. És a zöld gyep hemzseg a zseniktől: Puskás mellett ott van Czibor, a rongylábú cselkirály, Kocsis, aki úgy fejel, mint egy álom, vagy Bozsik, aki ötven méterről varázsol tökéletes passzokat Puskás lábára. Nem csoda, hogy a magyar foci ifjú titánjait világhírű nyugati klubok bombázzák mesés ajánlatokkal. De Farkas az asztalra csap: elmennek az imperialisták a fenébe, olyan nincs, hogy a Juve, a Barca vagy a Real elszipkázza az aranylábú magyar srácokat!
Leereszkedik a vasfüggöny, Puskás is marad a helyén. Lehet, hogy soha nem lesz világsztár? A Honvédelmi Minisztérium katonai behívókat küld ki a legjobb focistáknak, és aki nem megy magától, annak belengetnek némi kényszermunkát. A srácoknak azonban nem az a dolguk, hogy katonáskodjanak, hanem hogy Puskás vezetésével végigverjék a világot. Megszületik az Aranycsapat.
Az első nagy győzelem a helsinki olimpia megnyerése 1952-ben. Aztán Puskásék a legpatinásabb futballnemzettel, Angliával csapnak össze. Nem a legszerencsésebb az átkelés a La Manche-csatornán: a focisták hányingerrel küszködve tántorognak le a kompról, aztán megszeppennek a Wembley monumentalitásától és a BBC rájuk meredő kameráitól, de Öcsi nem ismer lehetetlent, feltüzeli a csapatot, és oroszlánokként rontanak a fennhéjázó britekre. A végeredmény mára már fogalom - 6:3.
De ez még kevés, a rezsimnek is és Puskáséknak is! Meg kell nyerni az 1954-es svájci világbajnokságot! Puskás brutális rúgást kap, lesérül, és a partvonalról nézi, ahogy az Aranycsapat nélküle menetel a döntőig. A torna csillaga nem Puskás, hanem a csatártárs és gólkirály-esélyes Kocsis. Öcsi nem tudja elképzelni, hogy élete legfontosabb meccsét kihagyja, és addig győzködi a kapitányt, míg az pályára küldi a németek ellen. Epikus harc sárban és zuhogó esőben, Puskás az utolsó percben egyenlít, de a partjelző lest int. A németek a világbajnokok. Puskás álma, hogy az Aranycsapattal felér a világ tetejére, köddé foszlik.
Otthon kitör a népharag. A diktatúrában az emberek egyetlen öröme a foci volt, de keservesen csalódniuk kellett. Puskásból közellenség, Farkasból bukott ember lesz. Az 56-os forradalom leverése után a magyar foci végleg lekerül a napirendről.
Puskásnak és az Aranycsapat másik két csatárzsenijének, Czibornak és Kocsisnak egyetlen esélye van: a hazájuktól elszakadva, idegenben megcsinálni a szerencséjüket. Az utóbbi kettőt viszi a Barcelona, de Öcsi egy eltiltás miatt magára marad. Mértéktelenül issza a fröccsöket, eszi a pörkölteket, és már majdnem belehal egy gyomorvérzésbe, mikor csörög a telefon: a Real Madrid hívja.
Öcsi tudja, ez az utolsó lehetősége. Felhagy az evéssel, ivással, és edzeni kezd, mint egy megszállott. A Barcelona-Real Madrid rangadón a magyar galaktikusok néznek egymással farkasszemet: Czibor és Kocsis gránátpiros-kékben, Puskás a Real hófehér mezében. Az Aranycsapat már a múlté, de ők itt vannak a csúcsok csúcsán. Hármuk közül Öcsi az, akinek minden sikerül: többszörös spanyol bajnok, gólkirály és BEK-győztes. A neve a mai napig olyan fogalom, mint Messié, Ronaldóé vagy Peléé. A kispesti srác megcsinálta.
Alkotók, résztvevők
Előkészítés alatt álló projektünkben a forgatókönyv-fejlesztés során az alábbi szakemberekkel dolgozunk együtt:
- Herman Péter (Pierre): showrunner, kreatív producer (Válótársak, A Király, Alvilág, Apatigris 1-3, Mellékhatás, A séf meg a többiek)
- Tasnádi István: író, szerző, dramaturg (Aranyélet, Terápia, Made in Hungária, MEMO)
- Hegedűs Bálint: forgatókönyvíró, író (Kincsem, Liza, a rókatündér, X- A rendszerből törölve)
- Bárány Márton: forgatókönyvíró (Toxikoma, Becsúszó szerelem, A Király, Egynyári kaland)
- Bodzsár Márk: forgatókönyvíró, rendező, dramaturg (Isteni műszak, Drakulics elvtárs, Társas játék, A Séf meg a többiek, Alvilág)
- Hatala Csenge: kutató, szerkesztő, író (A Király, Hírzárlat, Requiem)